Valt overdracht verhuurd pand onder art. 31 Wet OB? (2002.49.3278)


Bij de overdracht van verhuurd vastgoed kan het van belang zijn of sprake is van de overdracht van een algemeenheid van goederen in de zin van art. 31 Wet OB. Immers, in dat geval vindt geen BTW-levering plaats en kan de koper de herzieningstermijn die eventueel nog loopt ‘afmaken’ (er gaat geen nieuwe herzieningstermijn lopen). Bovendien lopen partijen dan niet tegen het probleem aan dat niet kan worden geopteerd voor een BTW belaste levering vanwege de 90% eis in art 11.1.a Wet…

Verder lezen