Opleiding

Specialisatieopleiding Vermogensstructurering

29 september 2026 Van der Valk Hotel – Vianen
Collega's nemen deel aan een overleg in een moderne vergaderruimte. Focus is op een man met wit haar, paarse trui en een ronde bril.

Adviseurs in de financiële dienstverlening vervullen steeds vaker de rol van vertrouwensadviseur. Dat is niet zo gek, want veel vermogende ondernemers en particulieren hebben behoefte aan een adviseur die hen met kennis van zaken ondersteunt in de zorg voor het vermogen én helpt om beslissingen te nemen. Vermogenden worden weliswaar vaak omringd door veel adviseurs, ieder met hun eigen specialistische expertise, maar wie overziet het grotere geheel? En wie beoordeelt of de optimale oplossing aansluit op de wensen en emotionele voorkeuren van de cliënt? Een mooie uitdaging voor jou als adviseur, accountant of bankier!

De opleiding

Tijdens de 5-daagse Specialisatieopleiding Vermogensstructurering komen diverse vraagstukken rondom het vermogen van cliënten aan de orde. Zo ervaar je hoe je jezelf kunt positioneren als sparringpartner van vermogende cliënten. Je leert (latente) doelstellingen van cliënten te signaleren en deze te plaatsen in het kader van een strategisch vermogensplan. De eerste helft van elke cursusdag staat in het teken van het verdiepen en actualiseren van je fiscale kennis. 

Studiebelasting

30 contacturen en circa 2 uur voorbereiding per bijeenkomst.

Termijnbetaling

Deze opleiding kun je ook in 3 termijnen van € 1.115 betalen. Wil je van deze mogelijkheid gebruik maken, voeg dan in het veld ‘opmerkingen’ het woord ‘termijnen’ in.

LET OP! Gedurende de opleiding zullen de docenten regelmatig verwijzen naar het Burgerlijk Wetboek en/of Belastingwetten. Docenten gaan ervan uit dat u tijdens de bijeenkomsten beschikt over relevante wet- en regelgeving.

€3345,- excl. btw

Betaling: je ontvangt kort voor de startdatum de factuur. Bij deze opleiding kun je ook kiezen voor betaling in 3 termijnen van € 1.115. Wil je daarvan gebruik maken, gebruik dan het woord ‘termijnen’ in het veld ‘opmerkingen’.

NOAB: 12 PE-punten

KNB: 30 PE-punten

FFP: 6 PE AVP/K&A-punten

SOMN PE-punten worden op verzoek aangevraagd

NBA: Eigen inbreng volgens PE-model.

Nederlandse Orde van Belastingadviseurs:
Eigen inbreng volgens PE-reglement.

Nederlandse Orde van Advocaten:
Eigen inbreng volgens Verordening Vakbekwaamheid.

Dag 1

Inkomensplanning voor de vermogende particulier

  • Inkomensplanning van de topverdiener
  • Pensioenopbouw in eigen beheer: do’s and don’ts
  • Financiering eigen woning bij de miljonair
  • Eigen woning en echtscheiding

Docent nader te bepalen

  • Positionering Trusted Advisor
  • Naar een strategie voor het totale vermogen
  • Fiscale en financiële aspecten beleggingsproducten
  • Actief beleggen of passief via indextrackers?
  • Selectie bank/vermogensbeheerder
  • Charity management: schenken aan goede doelen

drs. J.J.A. Knol

Dag 2

Opstellen van een vermogensstrategie

  • De rol van de trusted advisor

dr. Aad Rozendal

  • Inkomensdoelstelling en scenario-analyse
  • Afdekken inkomensrisico’s
  • Pensioenopbouw in box 1 of box 3?
  • Boxarbitrage van box 3 naar box 1 of 2
  • Risicoprofielen effectenportefeuille
  • Eigen bijdrage verpleeghuis

drs. J.J.A. Knol

Dag 3

De actieve DGA

  • Aanmerkelijk belang
  • Holdingstructuren: één bv is geen bv
  • Fiscale eenheid en deelnemingsvrijstelling
  • Terbeschikkingsstellingsregeling bij verhuur, geldlening en borgstelling
  • (On)zakelijkheid geldleningen bv-privé

prof.dr.mr. E.J.W. Heithuis

  • Afweging alternatieven voor beleggen bv-privé
  • Stapelaars en beleggen in 5% belangen
  • Private equity: via fonds of direct investeren?
  • Pensioenbeleggen
  • Eigen woning financieren bij bank of eigen bv?
  • Internationale beleggingsstructuren

drs. J.J.A. Knol

Dag 4

Bedrijfsoverdracht en erna

  • Onderscheid beleggen versus ondernemen
  • Schenken en overlijden bij een bv
  • Bedrijfsopvolgingsfaciliteiten IB en SW
  • Bedrijfsoverdracht via cumprefs

mr. A.M.A. de Beer

  • Strategisch plan voor familievermogen
  • ‘Verkoopklaar’ maken onderneming
  • Structurering vastgoed en overdrachtsbelasting
  • Privacy-structuren en anonimisering
  • Open FRG en open cv

drs. J.J.A. Knol

Dag 5

Estate Planning

  • Testamentvormen: wettelijke verdeling of vruchtgebruik?
  • Potentiële familieconflicten bij vruchtgebruiken
  • Belastingheffing bij overlijden en fictiebepalingen successiewet
  • Tweetrapsmaking en gevolgen binnen de familie
  • Uitsluitingsclausule, al dan niet geclausuleerd
  • Gevolgen niet uitvoeren periodiek verrekenbeding

prof.mr.dr. F.W.J.M. Schols

  • Keuze van executeur, bewindvoerder en voogd
  • Opzetten van een familieberaad
  • Waarom een schenkingsplan?
  • Herroepelijk schenken en schenken onder schuldigerkenning
  • Opzetten van familiefonds: certificeren van vermogen
  • Familiebank: financiering volgende generatie

drs. J.J.A. Knol

Sprekers

Foto van mr. Almer de Beer

mr. Almer de Beer

mr. Almer M.A. de Beer is werkzaam bij het bureau vaktechniek fiscaal, Grant Thornton.

Hij houdt zich vooral bezig met de fiscale problematiek bij ondernemers en dga`s. Daarnaast publiceert hij geregeld in fiscale vakbladen en verzorgt hij fiscale cursussen. Almer is bovendien vaste commentator van het online educatieprogramma Tax Talks.

Foto van prof.dr.mr. Edwin Heithuis

prof.dr.mr. Edwin Heithuis

Hoogleraar fiscale economie

Edwin Heithuis is hoogleraar fiscale economie aan de Universiteit van Amsterdam en hoogleraar fiscaal recht aan de Open Universiteit.Tevens is hij werkzaam bij BDO als wetenschappelijk adviseur.

Foto van dr. Aad Rozendal

dr. Aad Rozendal

Zelfstandig fiscalist

Dr. A (Aad) Rozendal (1978) studeerde fiscale economie aan Tilburg University. Aan dezelfde universiteit is hij 2014 gepromoveerd op het proefschrift ‘Het begrip ‘belang’ in de Nederlandse belastingwetgeving’. In 2006 behaalde hij de postdoctorale studie Europese Fiscale Studies (EFS) aan de Erasmus Universiteit Rotterdam.

Aad Rozendal is thans werkzaam als zelfstandig fiscalist onder de naam ‘BOATHOUSE Tax Consultancy’. Daarvoor was hij werkzaam in de Real Estate Groep van PwC te Amsterdam en als Hoofd Bureau Vaktechniek bij RSM Belastingadviseurs. Tevens is hij docent overdrachtsbelasting bij de Master Notarieel Recht aan de Universiteit van Leiden

Vanaf 2009 is Aad Rozendal als docent verbonden aan de postdoctorale beroepsopleiding van de Nederlandse Orde van Belastingadviseurs (NOB). Daarnaast maakt hij deel uit van de hoofdredactie van de SDU Tijdschriften Fiscale Berichten voor het Notariaat (FBN) en het Weekblad voor Privaatrecht Notariaat en Registratie (WPNR). Voorts is hij mede-auteur van de ‘Wegwijs in de Overdrachtsbelasting’ en ‘Hoofdzaken Fiscaliteit en Vastgoed’. Tevens is hij bewerker van de Nederlandse Documentatie voor Fiscaal Recht (NDFR), onderdeel Belastingen van rechtsverkeer.

Foto van prof.mr.dr. Freek Schols

prof.mr.dr. Freek Schols

Hoogleraar Privaatrecht

Freek Schols is hoogleraar Privaatrecht, in het bijzonder Notarieel recht aan Radboud Universiteit Nijmegen en verbonden aan ScholsBurgerhartSchols. Freek Schols is redacteur van diverse handboeken en vaktijdschriften.

Meld je aan voor dit event

Schrijf je in

Programma

  1. Dag 1: Dinsdag 29 september 2026 Inkomensplanning voor de vermogende particulier
  2. Dag 2: Maandag 2 november 2026 Opstellen van een vermogensstrategie
  3. Dag 3: Donderdag 12 november 2026 De actieve DGA
  4. Dag 4: Woensdag 18 november 2026 Bedrijfsoverdracht en erna
  5. Dag 5: Donderdag 3 december 2026 Estate Planning
Schrijf je in