Het verbouwde pand nog even schenken vóór 2001? (1999.45.3426)


De waardestijging van een pand dat zich bevindt in de particuliere sfeer, is in beginsel niet belast met inkomstenbelasting. Dit wordt anders wanneer de particulier meer rendement en waardestijging kan behalen dan bij normaal vermogensbeheer kan worden verwacht. Bijvoorbeeld: de eigenaar verbouwt het pand ingrijpend of een ‘particuliere makelaar’ weet bij de aankoop dat het pand met flinke winst kan worden verkocht (FBN 1998, nr 84). In dat geval kan de waardestijging worden belast als inkomsten uit andere arbeid (art. 22.1.…

Verder lezen