Naar de inhoud

Mediation, oftewel zakelijke conflictbemiddeling (1998.43.2893)

Nadat mediation in eerste aanleg in echtscheidingszaken werd gesignaleerd, ontstaat volgens schrijver de laatste jaren steeds meer interesse om deze vorm van conflictbemiddeling ook in het kader van zakelijke conflicten toe te passen. De oprichting van belangrijke initiatieven als het Nederlands Mediation Instituut (NMI), de Stichting ADR Centrum voor het Bedrijfsleven (ACB) en andere instituten wordt vermeld.

Schrijver verwacht in de komende jaren een verdere ontwikkeling van mediation, gezien de voordelen in vergelijking met de klassieke vormen van geschillenbeslechting.

De verschillende vormen van mediation, te weten facilitaire mediation, evaluerende mediation en minitrail worden besproken. Het mediationproces wordt uitvoerig beschreven met inbegrip van een aan de praktijk van schrijver ontleend voorbeeld.

Verwacht wordt dat zich een aanzienlijke markt voor mediation zal ontwikkelen, met name ook in het midden- en kleinbedrijf.

P.M. van der Zanden

Advies nr 10, oktober 1998 blz. 5

Wetgeving
Jurisprudentie
Officiële publicaties
Europese regelgeving
Soort nieuwsLiteratuur
Publicatiedatum26-05-2009
Nummer1998/0672