Sign. - Boete voor prijsafspraak online verkopers middels software die automatisch de prijzen aanpast (Nieuwsbericht CMA (VK), 21 juli 2016)
Trod Limited en GB eye Limited verkopen gelicenseerde sport- en entertainment merchandise artikelen via de marktplaats van Amazon. Trod en GB eye waren overeengekomen niet elkaars prijzen voor posters en frames te onderbieden. De software, die partijen zelf hadden ontwikkeld, was speciaal geconfigureerd om de prijzen voor de producten telkens aan elkaar aan te laten passen en zodoende het kartel te implementeren.
GB eye had melding van het kartel gedaan bij de Competition and Markets Authority (CMA). De CMA heeft Trod een boete opgelegd van £ 163,371. Bij oplegging van deze boete is in ogenschouw genomen dat Trod had meegewerkt aan het onderzoek en de overtreding heeft erkend. De toegepaste korting van 20% is de maximum korting voor een schikking, voordat de gronden van bezwaar zijn ingediend door de onderneming.
Vooropgesteld dat GB eye ook blijft meewerken en voldoet aan de voorwaarden van CMA’s clementie eisen, zal het geen boete ontvangen aangezien GB eye melding had gemaakt van het kartel zoals voorgeschreven in de clementie eisen van de CMA. Amazon zelf was niet betrokken bij het kartel en daarom heeft de CMA ook geen onderzoek naar Amazon ingesteld.